Buddha head (Selected)

325432

A BUDDHA HEAD, bronze, Thailand, 19th/20th century, height c. 30 cm
SKUPLTUR, brons, Thailand, 1800/1900-tal, motiv av Buddhahuvud, höjd ca 30 cm

Wear Slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 8

Buddha head (Selected)

Budhistorik (14 bud)
1996410
2 800
1995589
2 600
1996170
2 400
1995589
1996165

Slutpris SEK:
2 800
267 EUR, 300 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.