Gideon Börje Färg och Form Kollektion Vasa Konst

325399

GIDEON BÖRJE (1891-1965),
"Nature morte, Balkongdörren", signerad G Börje, olja på duk, 65x81 cm
PROVENIENS:
Galleri Färg och Form, inköpt 1954 för 2.400 kronor

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (6 bud)
2017474
2 600
2017157
2 400
2017157
2017156
1 800
2017155

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.