Gideon Börje Kollektion Vasa Konst

325397

GIDEON BÖRJE
"Från Östra station, Stockholm 1938", signerad G Börje,
olja på duk 53x63 cm
PROVENIENS:
Sångaren och skådespelaren Anders Börje (1920-1982)

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (4 bud)

2011504
2006900
1 300
2005085
2002057

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.