Guanyin (Selected)

325392

A NEPHRITE GUANYIN, mounted on wood stand, 20th century, height c. 25.5 cm
FIGURIN, nefrit, Kina, 1900-tal, stående Guanyin, med tillhörande sockel i skuret trä, höjd utan sockel ca 25,5 cm

Smärre nagg, ett lillfinger med skada

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 31

Guanyin (Selected)

Budhistorik (6 bud)
1996224
550
1993771
500
1994582
450
1993771
1993418

Slutpris SEK:
550
52 EUR, 59 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.