Saturnus stolar och bord

325380

YRJÖ KUKKAPURO, "Saturnus", bord och två karmstolar, Haimi, Finland 1960-tal, stomme i glasfiberarmerad plast, sits i grön manchester, stolarna etikettmärkta HAIMI Made in Finland Design Yrjö Kukkapuro, bordets höjd, 46, 59x59 cm

Bruksslitage, bordet med smärre repor

Möbler, Design

Rum 20

Saturnus stolar och bord

Budhistorik (12 bud)
1996233
5 000
1996235
5 000
1996233
4 800
1996231
4 200
1990014

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.