Hugo Zuhr Kollektion Vasa Konst

325379

HUGO ZUHR (1895-1971),
Landskap, Delphi, Monogramsignerad HZ, olja på duk, 60x73 cm,
Även signerad och daterad a tergo 'Zuhr Delphi 1950',
PROVENIENS: SAF, direktör Bertil Kugelberg

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (8 bud)
2017881
3 800
2017092
3 600
2015936
3 400
2015437
2 600
2013526
2 400

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.