Byrå rokoko

325323

BYRÅ, rokoko, fanérad i alm, förgyllda beslag, bakstycket märkt "O Eschelasen (?) gift 1820, Skårby", höjd ca 78, 82x39 cm

Nyckel saknas, smärre fanérskador och sprickor

Rum 9

Byrå rokoko

Budhistorik (18 bud)
1995383
17 000
1994887
16 500
1994772
16 000
1994770
15 500
1993726
15 000

Slutpris SEK:
17 000
1 712 EUR, 1 945 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.