Stolar 1800-talets första hälft

325318

STOLAR, 6 st, 1800-talets första hälft, mahogny, ryggbrickor med förgyllda beslag, delvis skulpterade, sitsar i rotting, sitthöjd ca 47 cm

Smärre ytskador, sprickor och lagningar, senare rotting, en skadad sits

Rum 12

Budhistorik (11 bud)
1996027
1996025
1996022
1 800
1996014
1 300
1995767

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.