Byrå stockholmsarbete i rokoko

325311

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanérad i bl a jakaranda, rosenträ och amarant, förgyllda beslag, stenskiva i kalksten, höjd ca 82, 115x58 cm

Nyckel saknas, skiva med lagninat, senare lås, smärre utskador, enstaka fanérbortfall, senare lådbottnar

Rum 2

Budhistorik (9 bud)
1993531
20 000
1993528
16 500
1983490
16 000
1982935
14 000
1982934
12 000

Slutpris SEK:
20 000
2 014 EUR, 2 288 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.