Gunar Svenson Kollektion Vasa Konst

325307

GUNNAR SVENSON (1892-1977),
"Flicka i fönstret", signerad Gunnar Svenson
olja på duk 99x59 cm

PROVENIENS:
Fritz H Erikssons samling
Utställd: "Smedsudden" Stockholms Stadsmuseum 1970

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (12 bud)
2017475
9 200
2017743
9 000
2017475
8 800
2017668
8 600
2017475
8 400

Slutpris SEK:
9 200
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.