Byrå 1700-tal Petter Blomberg Stockholm

325258

PETTER BLOMBERG, byrå, 1700-tal, skiva med imitationsmåleri, 2-lådig, övre låda brännstämplad PBG(Petter Blomberg, ämbetsmästare Stockholm 1768-1785), lådbotten med stockholms ämbetsstämpel, Höjd 77, ca 120 x 59 cm, nyckel medföljer

Slitage, senare bemålning, senare beslag, senare lås och nyckel

Ändringar/tillägg
Nyckel medföljer, avhämtas vid Utlämningen

Rum 17

Budhistorik (42 bud)
1996145
9 800
1996143
9 600
1996143
9 400
1996128
9 200
1996128
9 000

Slutpris SEK:
9 800
935 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.