Vattendroppare Kina 1800-tal

325154

VATTENDROPPARE, 1800-tal, Kina, form av persika, dekor av ödla och instekt, lockknopp i form av blomma, höjd ca 9 cm

Skador, retuscher

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 7

Vattendroppare Kina 1800-tal

Budhistorik (33 bud)
1995921
5 200
1995858
5 000
1995920
5 000
1995858
4 800
1995919
4 600

Slutpris SEK:
5 200
496 EUR, 558 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.