Samling om 45 porträttgravyrer

324997

GRAVYRER, 45 st., Porträtt av medicin- och vetenskapsmän, bl a Johan Gustaf Acrel, Anders Johan Hagströmer, Peter Jonas Bergius, Johan Peter Westring, graverade huvudskaligen av Martin Rudolf Heland, Fredrik Akrel, Johan Fredrik Martin, E. Åkerland, individuellt ramade, ramstorlek 29x23 cm
PROVENIENS: Förste medicinalråd Magnus Herrlin (1878-1950)

Gulnade, ramar med slitage

Budhistorik (9 bud)
2002308
2 400
2000800
2002305
2000800
1998729
1 400

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.