Georges Braque grafisk blad efter förlaga

324623

GEORGES BRAQUE (1882-1963), efter, Nature Morte aux Fruits, kollotypi (collotype), efter förlaga 1927, signerad och numrerad G. Braque 51/250. Blindstämpel Guy Spitzer, 28,8 x 72,5 cm, bladstorlek 44x86 cm

Gulnad

Fack 19

Budhistorik (6 bud)
1992014
4 800
1992007
1988807
1988806
1 800
1988805
1 700

Slutpris SEK:
4 800
504 EUR, 624 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.