Sixten Lundbohm Kollektion Vasa Konst

324438

SIXTEN LUNDBOHM (1895-1982),
"Porträtt av Sven Ekstedt", signerad och daterad a tergo Sixten Lundbohm Köpenhamn 1918/19,
Föreställer Sixten Lundbohms konstnärskamrat Sven Ekstedt, Olja, duk 55x46 cm
PROVENIENS: konstnären
UTSTÄLLD: "Sixten Lundbohm" Waldemarsudde, Stockholm 1978, kat.nr 4

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (32 bud)
2016863
10 500
2016885
10 000
2016863
9 800
2016881
9 600
2016863
9 400

Slutpris SEK:
10 500
1 103 EUR, 1 365 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.