Ewald Dahlskog Kollektion Vasa Konst

324394

EWALD DAHLSKOG (1894-1950)
Familjepromenad på bron, signerad Ewald Dahlskog,
akvarell, 44,5x36 cm
Även målning a tergo:
"Ånglok vid Slussen", akvarell 44,5x36 cm

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (19 bud)
2016724
6 400
2016739
6 200
2016724
5 600
2016731
5 400
2016724
5 200

Slutpris SEK:
6 400
611 EUR, 687 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.