Albert Hoffsten Kollektion Vasa Konst

324390

ALBERT HOFFSTEN (1888-1927),
Blomsterstilleben, osignerad
olja på träpannå, 59x49,5 cm;
Intyg a tergo av konstnärens hustru, Greta Hoffsten:
"Att omstående målning är målad av min make
Albert Hoffsten intygas härmed
Greta Hoffsten"

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (20 bud)
2016003
3 400
2016765
3 400
2016003
3 200
2016764
2016003
2 800

Slutpris SEK:
3 400
324 EUR, 365 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.