Edward Hald Stockholm Kollektion Vasa Konst

324371

EDWARD HALD (1883-1980),
"Från Vanadisvägen 41", signerad (ristad signatur) och daterad Hald 1921, olja, papp-pannnå, 62x46,5 cm

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (5 bud)
2016720
2016440
2015083
2005289
2002851

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.