Spiros Xenos Kollektion Vasa Konst

324367

SPIROS XENOS (1881-1963), "Självporträtt", signerad S Xenos, utförd 1919, olja på duk, 58x63 cm;
UTSTÄLLD:
"En epidemi av franska sjukan - Svenska Matisse-elever 1908-1911", Säfstaholms Slott, Vingåker 2007

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (43 bud)
2016743
10 500
2016738
10 000
2016737
9 800
2016732
9 600
2016723
9 400

Slutpris SEK:
10 500
1 002 EUR, 1 127 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.