Arthur Percy Kollektion Vasa Konst

324305

ARTHUR PERCY (1886-1976),
"Ingrid, konstnärens dotter", osignerad, utförd omkring 1917-18, olja på duk, 47x38 cm;
Intyg a tergo av konstnärens dotter, Ingrid:
"Härmed intygas att detta porträtt av mig är målat
av min far, Arthur Percy - förmodligen 1917-18 i Göteborg.
Vickleby 4 april 1987, Ingrid Percy Lassen"

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (3 bud)

2008056
2004574
2002142

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.