Esther kjerner Kollektion Vasa Konst

324299

ESTHER KJERNER (1873-1952),
Vårbukett, signerad och daterad E. Kjerner 1945,
olja på duk, 82x66 cm;
PROVENIENS: Gösta Stenmans samling

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (8 bud)
2014093
20 000
2013718
19 000
2013717
18 000
2013716
17 000
2012293
16 500

Slutpris SEK:
20 000
2 014 EUR, 2 288 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.