Vilhelm Holmgren Kollektion Vasa Konst

324288

VILHELM HOLMGREN (1863-1943), Kvinna i trädgården, monogramsignerad V.H, olja, träpannå 21,5x27 cm
Text a tergo: "Tant Lina Skarpö 1926" samt
signerad 'Vilh Holmgren', kvarlåtenskapsstämpel a tergo
Proveniens: konstnärens familj

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (5 bud)
2015581
2007144
1 700
2004613
1 400
2001591
1 300
2001504
600

Slutpris SEK:
286 EUR, 322 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.