Ivar Arosenius Kollektion Vasa Konst

324238

IVAR AROSENIUS (1878-1909),
Jätten kommer, osignerad, tusch 10,5x8,5 cm

Intygad a tergo av konstnärens hustru "Teckning av Ivar Arosenius intygar Eva Arosenius Dich"
Även tuschteckning a tergo Figurstudier
Proveniens: konstnärens hustru Eva Arosenius Dich

Konst, Teckningar

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (12 bud)
2013761
2 600
2013696
2 400
2013760
2013696
1 600
2011904

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.