Hugo Carlberg Arild Kollektion Vasa Konst

324234

HUGO CARLBERG
1880-1943
"Målarliv i Arild 1903", osignerad,
akvarell och tusch, 14x9 cm

Betitlad i nedre högra hörnet "Kortet talar tillräckligt !!?!!"
Text under bilden "Målarliv i Arild 1903 Hälsning från Hugo Carlberg, Herman Österlund, Rydbeck och Lundegård till Mathilde Wigert, Victor Lagerström och John Österlund i Visby" samt "Färgteckning av Hugo Carlberg 1903"

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (6 bud)
2014814
550
2001996
500
2003486
450
2001996
2000980

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.