Erik Tryggelin Stockholm Kollektion Vasa Konst

324226

ERIK TRYGGELIN (1878-1962),
Torghandel, Hötorget, signerad E. Tryggelin samt daterad'Hötorget 1903, olja, duk på pannå, 54,5x41 cm

Konst, Äldre måleri, Stockholmiana

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (10 bud)
2016544
4 200
2011862
2011810
3 200
2011809
2 800
2011808
2 600

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.