Vilhelm Behm Kollektion Vasa Konst

324209

VILHELM BEHM (1859-1934),
Vinterdag, signerad och daterad Vilh. Behm 1900,
olja på duk, 54,5x73 cm

HISTORIK:
En något större variant av detta motiv (74x91 cm),
från samma år, ingår i Nationalmuseums samlingar

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (11 bud)
2016478
2016477
1 900
2016475
1 800
2016470
2016467

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.