Edvard Rosenberg Kollektion Vasa Konst

324158

EDVARD ROSENBERG (1858-1934)
Vinterlandskap i aftonrodnad, signerad Edv. Rosenberg,
olja på duk 58,5x94 cm

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (7 bud)
2015981
6 000
2013721
5 000
2013719
2013191
3 200
2003428

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.