Prins Eugen Molnet Kollektion Vasa Konst

324156

PRINS EUGEN (1865-1947), "Molnet", osignerad,
etsning, bildytan 24x19 cm
(Plåtkantens mått 24,8x19,8 cm)
Föreningen för Grafisk Konst 1897;
Proveniens: Gösta Stenmans samling

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (12 bud)
2016406
2015443
1 400
2014876
2014875
2014874

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.