Vilhelm Holmgren Kollektion Vasa Konst

324153

VILHELM HOLMGREN (1863-1943)
Konstnärens hustru Jeanne på verandan, osignerad, olja, duk, 57x73 cm
Påskrift på spännramen "Herr Holmgren Karlaplan 10A"
Proveniens: konstnärens familj

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (14 bud)
2016394
4 400
2015597
4 200
2016393
2015597
3 800
2016392
3 600

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.