John Bauer Symbolism Kollektion Vasa Konst

324145

JOHN BAUER (1882-1918)
Figur i skogen, osignerad, akvarell 9x10 cm;
PROVENIENS: Svensk privatsamling, (Bauer-samling)

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (41 bud)
2016369
27 000
2016347
26 000
2016357
25 000
2016347
24 000
2016356
23 000

Slutpris SEK:
27 000
2 719 EUR, 3 089 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.