Karl Isakson Symbolism Kollektion Vasa Konst

324143

KARL ISAKSON (1878-1922),
"Hösten", monogramsignerad och daterad K. I. 8/8 97, akvarell, 37x16 cm;
Intyg a tergo av konstnärens syster:
"Originalarbete av min broder Karl Isakson (1878-1922). Ester Isakson"
UTSTÄLLD: Kunstforeningen, Köpenhamn 1955

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (8 bud)
2016012
3 600
2015226
3 400
2005809
3 200
2015066
3 200
2005809

Slutpris SEK:
3 600
378 EUR, 468 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.