Garibaldi Lindberg Symbolism Kollektion Vasa Konst

324141

GARIBALDI LINDBERG (1863-1957),
Kentaur som smygtittar på badande kvinnor, signerad och daterad Garib. Lindberg -98,
blandteknik 33,5x25,5 cm;
PROVENIENS: Frölichska Samlingen. Nr.462

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (10 bud)
2005620
2011501
2005620
1 800
2011500
1 700
2005620

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.