Gösta Olson Kollektion Vasa Konst

324137

GÖSTA OLSON (1883-1966)
Kustlandskap, Il de Bréhat, osignerad (utförd sommaren 1917), olja, duk 54x65 cm
Proveniens: konstnärens dotter, Anna-Lisa Olson

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (8 bud)
2016291
2016289
2012705
2008485
500
2006268
450

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.