Vilhelm Holmgren Kollektion Vasa Konst

324104

VILHELM HOLMGREN (1863-1943)
Jeanne, konstnärens hustru, signerad V. Holmgren
olja på duk, 46x38 cm;
Kvarlåtenskapsstämpel a tergo
Proveniens: konstnärens familj

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (28 bud)
2016268
7 200
2016254
7 000
2016266
7 000
2016254
6 800
2016264
6 600

Slutpris SEK:
7 200
725 EUR, 824 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.