Alexander Langlet Kollektion Vasa Konst

324082

ALEXANDER LANGLET (1870-1953)
I stadens utkant, signerad och daterad A. Langlet 93,
olja på duk 41x32,5 cm
Proveniens: konstnärens familj

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (10 bud)
2016135
3 600
2015495
3 400
2015891
3 400
2015495
2 800
2014095
2 600

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.