Nils Kreuger Kollektion Vasa Konst

324048

NILS KREUGER (1858-1930),
Franska motiv, framsidan dubbelsignerad 'NILS KREUGER' och 'Nils Kreuger'
tusch på kuvert 13x19 cm (motiv på båda sidor)
Utförd på 1880-talet
Proveniens: konstnärens familj

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (14 bud)
2015839
3 800
2015975
3 600
2015839
3 400
2015815
3 200
2015209

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.