Oscar Björck Kollektion Vasa Konst

324000

OSCAR BJÖRCK (1860-1929): På badstranden, Falsterbo, signerad Oscar Björck i blyerts, pastell, 13x25 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (7 bud)
2015808
3 800
2015594
3 200
2015568
2015108
1 400
2014023
750

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.