Carl Johansson Kollektion Vasa Konst

323955

CARL JOHANSSON (1863-1944), Utsikt af Sörberget och Andvikssjön i Refsund (Jemtland), osignerad, utförd på 1880-talet, olja på duk, 51x76,5 cm;
text a tergo "Revsund norra Jämtland målad av Carl Johansson"

Duklagningar

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (8 bud)
2015755
4 400
2014284
4 200
2014284
2014193
3 200
2014191

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.