Axel Lindman Waxholm Kollektion Vasa Konst

323925

AXEL LINDMAN (1848-1930), Segelbåt, Waxholm, signerad och daterad Axel Lindman Waxholm 1890,
olja på träpannå 17,5x27 cm

Konst, Äldre måleri, Stockholmiana

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (34 bud)
2015802
13 000
2015244
12 500
2015798
12 500
2015244
12 000
2015797
11 500

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.