Elias Erdtman Kollektion Vasa Konst

323867

ELIAS ERDTMAN (1862-1945): Naturstudie II, signerad och daterad E.E-n 84, olja på duk på pannå, 20x33 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (47 bud)
2015779
9 600
2015776
9 400
2015772
9 200
2015767
9 000
2015764
8 800

Slutpris SEK:
9 600
967 EUR, 1 098 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.