Georg Pauli Kollektion Vasa Konst

323865

GEORG PAULI (1855-1935),
Sommaridyll - lekande barn, osignerad,
olja på duk, 31 x 51 cm.
PROVENIENS: Enligt anteckning a tergo konstnärens familj, Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, hösten 2007, nr 2070

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (13 bud)
2015456
6 200
2015452
6 000
2014816
4 600
2014807
4 400
2014805
4 200

Slutpris SEK:
6 200
591 EUR, 665 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.