Reinhold Norstedt Kollektion Vasa Konst

323863

REINHOLD NORSTEDT (1843-1911), Par på månskenspromenad, stämpelsignerad Reinhold Norstedt , olja på pannå, 20x29,5 cm; stämplad text a tergo "Namnteckning stämplad på Minnesutställningen i Färg och Form 1937",
UTSTÄLLD: Reinhold Norstedt - Minnesutställning, Färg och Form, Stockholm 1937

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (8 bud)
2015638
2 800
2009194
2 600
2014242
2 600
2009194
2 400
2014240

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.