Axel Gillis Hafström Kollektion Vasa Konst

323806

AXEL GILLIS HAFSTRÖM (1841-1909)
Lekande barn i snö, signerad och daterad A G Hafström 1866, olja, duk på pannå, 20,5x27 cm;
Kollektion Vasa

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (22 bud)
2013590
8 600
2015481
8 400
2013590
7 400
2014063
7 200
2013590
7 000

Slutpris SEK:
8 600
866 EUR, 984 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.