Fritz Osswald

323192

FRITZ OSSWALD (Schweiz/Tyskland 1878-1966): "Bei Hildesheim", signerad Fritz Osswald och daterad 1915, olja på duk, 100x110 cm
På spännramens baksida etikett: "Galerie Heinemann München"

Konst, Äldre måleri

Rum 21

Fritz Osswald

Budhistorik (11 bud)
2001284
6 000
2001283
5 200
2001281
5 000
2001280
4 800
2000603
4 600

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.