Lockurnor 1 par Kina

323042

LOCKURNOR, 1 par, Kina, 1800-tal, blåvit dekor, lockknoppar i form av liggande fohundar, höjd 28 cm

Lagning vid mynningen på en urna

Orientaliskt, Porslin

Nybrogatan 32, Stockholm

Lockurnor 1 par Kina

Budhistorik (17 bud)
1995869
3 600
1995860
3 400
1995864
3 400
1995860
3 200
1995859

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.