Box Robin's egg (Selected)

322476

A ROBIN'S EGG BOX, decorated with sculpted dots, 19th century, diameter c. 9 cm
ASK med lock, porslin, Kina, 1900-tal, sk robins egg-glasyr, knottrig dekor, för sigillfärg, diameter ca 9 cm

Wear, firing defects
Bruksslitage, bränningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Monter 7

Box Robin's egg (Selected)

Budhistorik (11 bud)
1996392
1 900
1996389
1 800
1992897
1 700
1996388
1 600
1992897
1 400

Slutpris SEK:
1 900
196 EUR, 234 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.