Jar, brush washer and stemcup (Selected)

322475

JAR, BRUSH WASHER and STEMCUP, decorated with figure scenes, 19th century, height c. 4.5 -12 cm
BURK, PENSELBAD och FAT på fot, porslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor med mytiska figurscener, höjd ca 4,5-12 cm

Slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Budhistorik (11 bud)
1996311
1996318
1996311
1 800
1996317
1 700
1996311
1 600

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.