Brush Stand (Selected)

321759

AN UNDERGLAZED BRUSH POT, decorated with landscape and script, Kangxi mark, probably 20th century, height c. 16 cm, diameter c. 20 cm
PENSELSTÄLL, porslin, Kina, troligen 1900-tal, dekor i underglasyrblått, motiv av landskap samt kalligrafi, bär Kangxis märke, höjd ca 16, diameter ca 20 cm

Firing defect with repair
Bränningsspricka med lagning

Orientaliskt, Porslin

Monter 6

Brush Stand (Selected)

Budhistorik (54 bud)
1996433
28 000
1996430
27 000
1996428
26 000
1996407
25 000
1996426
25 000

Slutpris SEK:
28 000
2 820 EUR, 3 203 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.