Armring 18 k guld cabochonslipad granat

320280

ARMRING, 18 k guld, cabochonslipad granat med pålödd stjärnformation samt dekor med orientpärlor, rep- och pärlstavskransar, 1800-taets andra hälft, stämplar saknas, säkerhetskedja, vikt ca 22,9 g, originaletui

Bucklor, spår av limrester vid några pärlor, etui med slitage och knäppet fram saknas

Fashion, Guld/Smycken

Budhistorik (7 bud)
2037673
4 800
2037224
4 600
2035180
4 200
2034822
3 800
2022684
3 600

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.