Vas Kina 1800-tal

319822

A POWDER BLUE VASE, monochrome glaze, 19th century, height c. 41 cm
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, monokrom glasyr i powder blue samt insida i vitt, höjd ca 41 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg.

Smärre tillverkningsdefekter, repor samt nagg undertill

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina 1800-tal

Budhistorik (35 bud)
1995304
18 500
1995637
18 000
1995304
17 500
1995636
17 000
1995304
16 000

Slutpris SEK:
18 500
1 863 EUR, 2 116 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.